KATALOG ZBOŽÍ
TOP ZBOŽÍ
 

 REKLAMA

TOPlist

Vážení zákazníci,

v této sekci Vám nabízíme několik rad a informací před vlastním nákupem zboží. Nabídka zboží je totiž velice široká a některé informace u zboží mohou být nedostačující. Následující rady by Vám měli alespoň trochu kategorii výrobků více přiblížit a zodpovědět některé Vaše často opakující se dotazy. Důležité je před vlastním nákupem si zjistit co nejvíce informací o výrobku.

Každý rodič musí znát své dítě a sám posoudit, zda je schopné tu, či onu věc obsluhovat. Neexistuje jednotný systém, podle kterého by prodejce mohl říct, "tato motorka je pro děti od 4 let". Vždy je nutné přihlédnout k povaze a zkušenostem budoucího jezdce, například zda umí jezdit na kole, či zda již dokonce jezdil na motorce a pod. Určitě berte v potaz, jak rychle Vaše dítě roste, v závislosti na tom, kdy např. motorku kupujete. Pokud koupíte motorku v listopadu, synovi ji dáte k Vánocum a jezdit na ní začnete v březnu, tedy skoro půl roku po tom co ji koupíte, určitě trochu povyroste.

Následující rady a doporučení jsou sestavené dle našich zkušeností a zkušeností našich spokojených zákazníků za dobu co se prodejem těchto strojů zabýváme. Dětské čtyřkolky, minibike a podobné srtoje prodáváme od roku 2005.


Dětské čtyřkolky

Mnoho rodičů se nemohou rozhodnout, zda koupit svému dítěti benzínovou, či elektrickou čtyřkolku. Každá čtyřkolka má své výhody a nevýhody, zde je něco málo rad, které Vám snad pomohou se rozhodnout...

Benzínová čtyřkolka 49cc

Dětská benzínová čtyřkolka je vhodná pro děti od cca 3 let věku a velikosti cca 100cm. Plyn se přidává páčkou na palec na pravé straně řídítek jako u velkých čtyřkolek. Čtyřkolka může být vybavena dálkovým ovládáním, kterým je možnost na cca 120m čtyřkolku nastartovat a vypnout motor v případě že se dítě řítí třeba na překážku. Čtyřkolka se startuje elektricky, tlačítkem na řídítkách nebo na DO, či manuálně (jako motorová pila). Na čtyřkolce je možnost jezdit prakticky celý den, stačí jen dolít benzín. Čtyřkolka je osazena 4", nebo 6" koly. Obecně platí, že větší kola projedou pohodlně větší nerovnosti, rozdíl mezi 4" a 6" palcovými koly je v tomto smyslu minimální, takže se jedná z větší části pouze o designovou záležitost. Se 6" koly je čtyřkolka opticky větší, je asi o 2 cm výš nad zemí, od stupaček k sedlu se ovšem rozměr od 4" na stejném modelu neliší.
Benzínová čtyřkolka je hlučnějčí (než elektrická) a vyžaduje o trošku větší údržbu. Protože je vybavena dvoutaktním motorem, je nutné čas od času vyčistit karburátor. Palivo je MIX - Natural 95 + vysokootáčkový olej.

Elektrická čtyřkolka 500W, 800W, 1000W

Dětská čtyřkolka je vhodná pro děti od cca 3 let věku a velikosti cca 100cm. Plyn se přidává rychlopalem na pravé straně řídítek jako u motorky. Přidávání plynu je plynulé (čím víc přidáte, tím rychleji jedete). Čtyřkolka může být vybavena dvou, nebo tří stupňovým omezovačem rychlosti. Většinou se nechá omezit 10, 20 nebo 30 Km/h. Omezení se nastavuje klíčkem, aby si dítě rychlost nemohlo samo přepnout. Čtyřkolka je velmi tichá a tak není problém s ní jet třeba do parku, do města, nebo jezdit v hustě zastavěné oblasti. Rozhodně se NEJEDNÁ o plastová autíčka, která potkáváte na chodníku a která mají problém vyjet malinký kopeček. Čtyřkolky jsou vybavené motorem 500, 800, nebo 1000W. Všechny motory jsou dostatečně silné, aby vyjely i větší kopec a není problém aby uvezly i dospělého člověka. Čtyřkolka na jedno nabití ujede cca 15 - 18 Km. Samozřejmě záleží na váze pasažéra, na kvalitě seřízení stroje (namazání a našponování řetězu, sbíhavost předních kol, nesmí přibržďovat brzda, atd.) profilu trasy, povrchu trasy (pevný asfalt / tráva). Čtyřkolka se do plna nabíjí cca 6 hodin. Čtyřkolka potřebuje jen minimální údržbu. Čtyřkolka je vybavena zpátečkou (elektrický přepínač je umístěn na nádrži)

Benzínová čtyřkolka ATV 125cc

Dětská čtyřkolka ATV 125cc je vhodná pro děti cca od 7 let a v pohodě se na ní vejde i dospělá osoba. Plyn se přidává páčkou na palec na pravé straně řídítek jako u velkých čtyřkolek. Čtyřkolka může být vybavena dálkovým ovládáním, kterým je možnost na cca 120m čtyřkolku nastartovat a vypnout motor v případě že se dítě řítí třeba na překážku. Na čtyřkolce je možnost jezdit prakticky celý den, stačí jen dolít benzín. Čtyřtaktní motor je relativně tichý, asi jako klasická cestovní motorka. Palivo je Natural 95. Čtyřkolka je automatická - řazení pouze vpřed / vzad (vpřed / neutral / zpátečka), nebo poloautomatická 3 rychlosti vpřed + zpátečka (1-2-3 vpřed / neutral / zpátečka) - řadí se bez spojky, pouze se nechají opadnout oráčky a rychlost se zařadí. Pokud se zastavuje, nemačká se spojka, ale normálně se zastaví, po té je možné opět přidat a čtyřkolka se rozjede, jen pokud chcete jet rychleji, zařadíte další rychlostní stupeň. Čtyřkolka se startuje elektrickým starterem na řídítkách, nebo pomocí dálkového ovladače. Čtyřkolka je osazena 7", nebo 8" koly.

Benzínová čtyřkolka ATV 150cc

Dětská čtyřkolka ATV 150cc je již velká čtyřkolka a je velikostí vhodná jak pro děti cca od 13 let, tak i pro dospělé. Na čtyřkolce je možnost jezdit prakticky celý den, stačí jen dolít benzín. Čtyřtaktní motor je relativně tichý, asi jako klasická cestovní motorka. Palivo je Natural 95. Čtyřkolka je automatická - řazení pouze vpřed / vzad (vpřed / neutral / zpátečka). Čtyřkolka se startuje elektrickým starterem na řídítkách.


Minicross 49cc

Minicross může být osazen koly 6", 10", nebo v poslední době i kombinací 12" v předu/10" vzadu, či dokonce 14" v předu/12" vzadu. Obecně platí, že čím větší kolo, tím lépe přejede nerovnosti a v terénu je motorka stabilnější.
Minicross, který má kola 6" je určen pro nejmenší, cca 5ti leté děti, výškově od cca 120cm, které mají malé, či žádné zkušenosti s jízdou na motorce, či jízdním kole.
Minicross 49cc s 10" koly je pouze o trochu větší, než výše zmiňovaný model. Tato motorka má design, který se již velmi podobá dospělím cross motorkám, sedadlo je cca o 5-10cm výše a celková délka motorky je o zhruba 10cm větší. Tyto motorky mohou být osazeny dvoutaktním motorem 49cc v základním provedení o výkonu cca 3,5 HP. Tyto motory mohou být doplněny sadou Big Bore, což navýší výkon v závislosti na typu o 1-3HP.
Na minicross je možno namontovat spousta tuningových dílů, které zvišují výkon. Jedná se zejména o sadu Big Bore (u některých modelů je namontována z výroby), tuningový karburátor, sportovní výfuk, tuningová spojka a další komponenty. Za použití tuningových dílů může výkon motoru dosáhnout až 10HP a otáčky se mohou zvýšit z 8500 ot/min na 17500 ot/min. V některých modelech minicross může být namontován čtyřtaktní motor 49cc o výkonu 4Hp. Minicross je určena pro děti 5let a více a od 125cm výšky. Minicross uveze i dospělého člověka o váze 90Kg a 180cm vysokého, ale to pravé si myslím, že je to tak do 8-9 let. Pak bych doporučil postoupit o něco výše.
Trochu jiná kategorie jsou minicross která má kola o velokosti 12/10" a 14/12". Jsou opět o trochu větší a jsou osazeny motorem o objemu 49cc, ale vákon je vylazen na 9HP. Tato motorka je designově stejná jako dospělé dirtbike a konstrukčně nemá s předchozími modely nic společného. Minicross se startuje startovací pákou (nakopáváním), stejně jako dospělá cross. Je určena pro osoby od cca 6-7let, ale zde již doporučujeme nějaké, alespoň malé zkušenosti.


Minibike 49cc

Minibike 49cc je opticky nejmenší motorka jaká je běžně k mání. Tato motorka je určena pro jízdu po zpevněném povrchu. Není vhodné s ní jezdit v terénu. Motorku zvlávne dítě cca od 110cm a věku 4-5let. Minibike je konstruována až do Váhy 110Kg a díky tvaru a způsobu jak se na ní sedí je vhodná i pro dospělé. Bez problémů se na ni složí i dvou metrová osoba. Např. minicross, ač je větší, tak díky posezu se na ní dospělému člověku pojede o dost hůře, než na minibike. Pro Tatínky tedy doporučujeme tento model. Minibike je osazena motorem o objemu 49ccZákladní výkon 3,4HP, některé modely 3,9HP a pokud je motorka z výroby vybavena sadou Big Bore, dle typu je výkon ještě o 1-3HP vyšší. Na silniční minibike je možno namontovat spousta tuningových dílů, které zvišují výkon. Jedná se zejména o sadu BigBore (u některých modelů je namontována z výroby), tuningový karburátor, sportovní výfuk, tuningová spojka a další komponenty. Za použití tuningových dílů může výkon motoru dosáhnout až 10HP a otáčky se mohou zvýšit z 8500 ot/min na 17500 ot/min.


Minimotard 49cc

Minimotard Hobbit 49cc je kombinace minicrossu a minibike. Rám, pružiny a v podstatě celou konstrukci minimotard převzal z minicross a kola se silničním vzorlem zase z minibike.

Na minimotard je možno namontovat spousta tuningových dílů, které zvišují výkon. Jedná se například o sadu BigBore, tuningový karburátor, sportovní výfuk, tuningová spojka a další komponenty. Za použití tuningových dílů může výkon motoru dosáhnout až 10HP a otáčky se mohou zvýšit z 8500 ot/min na 17500 ot/min.


Dirtbike 110cc, 125cc, 150cc, 250cc


Dirtbike s těmito motory existují v různých velikostech, proto na nich mohou jezdit děti i dospělí. Jsou určeny
cca od 9-10 let. Nejčastěni jsou osazeny motorem 110cc, 125cc, 150cc, nebo 250cc s výkonem od cca 7,5HP. Na tyto modely se nejčastěji montují kola o rozměru 14/12 nebo 17/14, ale setkáme se i s provedením 10/10, či třeba 12/10.


Elektrická motorová koloběžka 500W, 800W, 1000W


Elektrické motokoloběžky jsou v poslední době velmi oblíbené, řekl bych že i praktické. Jsou velmi tiché, můžete s nimi jezdit všude tam, kde můžete na kole. Dle vlastních zkušeností je schopna koloběžka při pohodové jízdě (ne na plný plyn) najet na jedno nabytí až 20km (testováno ve středních Čechách - okolí Benešova). S koloběžkou je možno jet po silnici, v parku, po pěší zóně a pod. Velmi levný provoz, cca 5,-CZK/100Km

Provoz na pozemních komunikacích (Provoz na silnici)

Koloběžky s pomocným motorem (tj.koloběžka, která je dodatečně osazena motorem a je možné jí provozovat i bez použití motoru odstrkováním) mohou být použity na komunikacích, pokud vyhovují vyhlášce MDČR č. 341/2002 Sb, příloha 13. Jsou zařazeny do skupiny jízdní kola - provoz bez ŘP, bez povinného ručení a RZ. Aby směla koloběžka s pomocným motorem na komunikace nesmí být její výkon vyšší jak 1kw a její max. rychlost nesmí být vyšší jak 25 km/h.
Pokud koloběžku dovybavíte
odrazkami, předním a zadním světlem, můžete bez obav jezdit po silnici. Některé koloběžky, které máme v nabídce, mají vyšší rychlost. Aby taková koloběžka mohla jezdit i po pozemních komunikací, je vybavena omezovačem rychlosti, který když zapnete, Vaše rychlost nepřesáhne limitujících 25Km/h.

Neplaťte více, než musíte!

Někteří prodejci se snaží na motorových koloběžkách vydělat více peněz tím, že se vydávají za renomovanou značku, či dokonce za výrobce a pomlouvají ostatní prodejce. Oficiální výrobce či zastoupení firmy, která by měla tento typ koloběžky v ČR/EU registrovaný, neexistuje. Konkurence, vydávající se za značku ve skutečnosti odebírá od stejného výrobce jako my.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
TOPlist